Ako vlastne funguje ZEN BODI? Čo robí produkty ZEN BODI odlišnými od ostatných produktov? Na tieto otázky ponúka odpoveď vo svojom videu, ktoré nájdete pod týmto textom spolu so slovenskými titulkami MUDr. William Amzallag, uznávaný lekár pôsobiaci v spoločnosti JEUNESSE GLOBAL.
Ľudské telo je veľmi zložité. Mnoho mechanizmov pracuje spoločne, aby vás udržali fit a zdravých, čo znamená, že multi-funkčný prístup je nevyhnutný pre správne zameranie spaľovania tukov. 
Zatiaľ čo jete, vaše tukové bunky produkujú dôležitú látku nazývanú leptín. Leptín má v tele dve funkcie: prvá je komunikácia s mozgom pre odoslanie informácie, že už nie ste hladní a druhá funkcia začína priamo v mozgu, kde práve mozog zadáva telu príkaz využívať energiu z tukových buniek.
 
Ako starnete, vaše bunky môžu začať uvoľňovať iný proteín nazývaný c-reaktívny proteín, ktorý spôsobuje v tele zápal. Po tom, čo je c-reaktívny proteín uvoľnený, viaže sa na leptín a ako veľký blok sa snaží prejsť cez malý otvor, vtedy sa pozastavujú dôležité funkcie leptínu a informácie, ktoré leptín prenáša sa tak nedostávajú do mozgu. Tu sa začína začarovaný kruh: telo už nemôže spoznať kedy je plné a tak dochádza k zvýšeniu telesnej hmotnosti, čo môže viesť k obezite, ochoreniam srdca a cukrovke. 
 
ZEN BODI™ systém pracuje na znížení produkcie c-reaktívneho proteínu. C-reaktívny proteín neumožňuje leptínu vstúpiť do mozgu, pre to mozog nemôže správne regulovať vašu chuť do jedla.
 
ZEN BODI™ tiež znižuje množstvo enzýmu zvaného G3PD, ktorý prevádza cukor v krvi na tuk. 
 
Tým, že sa spomalí produkcia G3PD, vám ZEN BODI™  pomôže udržať  si správnu hmotnosť. ** Tento program sa zameriava na tri základné aspekty ako sa stať fit: obmedzenie apetítu, pokles hmotnosti a získanie svalovej hmoty .
Tento metodický prístup k chudnutiu nie je jedinou revolučnou vecou na systéme.
 
ZEN BODI™— to, čo je skutočne revolučné, sú výsledky.
 

 

Strava a cvičenie

Zdravé spaľovanie tukov závisí od druhu jedla, aké jeme. Špeciálne hladina proteínu na raňajky by mala byť vysoká. Rovnako musíte mať dostatok vlákniny. Musíte cvičiť najmenej 20 minút, trikrát do týždňa, najlepšie ráno. Ak cvičíte ráno, spaľujete dva až trikrát rýchlejšie. Výskum preukázal, že ak chodíte behať trikrát do týždňa, spaľujete tuky oveľa rýchlejšie ako tí, ktorí necvičia. Aké sú teda výhody? Lepšie telo, lepšie zdravie. Spaľovanie tukov, budovanie svalovej hmoty, znižovanie zásob tuku, znižovanie apetítu, kontrola nad hladom, znižovanie chuti na jedlo, znižovanie pocitu na sladké, pocit nasýtenia po dlhší čas. Ak vyzeráte lepšie, lepšie sa aj cítite. A tento systém funguje. Nestojí to majland, je to systém, aký žiadna iná spoločnosť nemá. 

 

ZEN BODI systém, je určený každému, kto chce získať perfektné telo, telo ZEN!